توسعه ظرفیت هدفمندی (انتخاب شما برای منزلت‌خواهی هدفمند)


پرسش‌های ظرفیت هدفمندی

  • بیشتر دوست دارید چطور به افراد دیگر شما را بشناسند؟
  • چه کاری می‌توانید انجام دهید که از آن لذت ببرید اما هنوز انجامش نداده‌اید؟
  • چه زمانی می‌توانید این کار را شروع کنید؟
  • طی بیست و چهار ساعت آینده چگونه به خود و یا افراد دیگر ارزشی خواهید افزود؟
  • سعی کنید راه‌هایی را برای ارزش‌افزایی به افراد در برنامه زمانی‌تان پیش‌بینی کنید. همچنین باید در حالی که روزتان را سپری می‌کنید، به دنبال فرصت‌هایی در لحظه بگردید.
  • چه کسی را می‌توانید ترغیب کنید که به افراد ارزش بیفزاید؟ برای ترغیبش چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

یکی از بزرگترین علایق افراد تاثیرگذار، کمک کردن به افراد دیگر برای داشتن زندگی‌ای هدفمند است. چرا؟ چون باید بدانید که بهترین راهی که برای ارتقاء درجه زندگی خود دارید این است که آن را هدفمند سازید. وقتی هدفمندتر شوید، زندگیتان می‌تواند از موفق به پرمنزلت متحول شود.


کلیدهای افزایش هدفمندی


زندگی هدفمند را می‌توان در سه خصوصیت خلاصه کرد که باید آنها را شما بدانید. اگر انتخاب کنید که آنها را بپذیرید، می‌توانید با ظرفیت هدفمندی بیشتری زندگی کنید.


⦁ برای چیزهایی که می‌خواهید، جسورانه عمل نمایید.


زندگی امتحان کردن لباس نیست. روزها، هفته‌ها یا سال‌هایی که ممکن تلف ‌کنید هیچ جایگزینی ندارد. در زندگی فقط یک فرصت دارید و هرکاری که در انجام دادنش ناکام بمانید، نکرده باقی خواهد ماند. چطور می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کارهایتان به فهرست بلند بالایی از تاسف‌ها ختم نمی‌شود؟ جسورانه عمل نمایید. حتما بسیار شنیده‌اید که گفته می‌شود بخواهید تا به شما داده شود اما نیت به تنهایی کافی نیست بلکه این عمل‌های کوچک است که نیات را تحقق می‌بخشد. افراد بسیار زیای فکر می‌کنند نیت خیر برای ایجاد تغییر کافی است. چنین نیست. درباره نیت‌های خیر مبالغه شده است. کوچکترین عمل همیشه بر بزرگترین نیت برتری دارد. از چیستان‌های محبوبی در این حوزه داریم که، «پنج‌تا قورباغه روی تنه درخت نشسته‌اند. چهارتایشان تصمیم می‌گیرند بپرند توی آب. چند تا قورباغه می‌ماند؟» فکر می‌کنید جوابش چه بود؟ اگر گفتید یکی، نکته چیستان را نگرفته‌اید. هنوز هم پنج‌تایند. تصمیم گرفتن انجام دادن نیست. باید جسورانه عمل کنید تا کاری به سرانجام برسد.


ثبات رای داشته باشید.


دومین شاخص زندگی هدفمند ثبات رای است. هرکاری که دائما در زندگی انجام می‌دهید تجمیع می‌شود. اگر کارهایی که می‌کنید منفی باشد، زندگی برایتان بدتر می‌شود. اگر دائما از کار فرار کنید، این تجمیع می‌شود. اگر دائما با دیگران بد حرف بزنید، این تجمیع می‌شود. اگر به رضایت لحظه‌ای عادت کنید، تجمیع می‌شود. اما اگر کاری که به طور مداوم انجام می‌دهید مثبت باشد، زندگی بهتر می‌شود. اگر به هدفمندی عادت کنید، تجمیع می‌شود و زندگی بهتر و بهتر می‌شود. ثبات رای کمی شبیه مسئولیت است. هرچه مدت طولانی‌تری ثبات رای داشته باشید، “بهره” آن مرکب می‌شود یا مزایایش تجمیع می‌شود.

نوشتن دیدگاه

11 + 5 =