توسعه ظرفیت مسئولیت (انتخاب شما برای برعهده‌گرفتن مسئولیت زندگی‌تان)


پرسش‌های ظرفیت مسئولیت

  • مایلید چه عادات مثبتی را در خود بپرورید که پذیرش مسئولیت بیشتر می‌تواند آنها را تسهیل کند؟
  • برای شروع این عادت باید چه تصمیمی بگیرید و به طور روزانه چه اقداماتی باید انجام دهید تا آن تصمیم را مدیریت کنید؟
  • درگذشته، آیا هیچوقت دو ایده تقبل مسئولیت و افزایش ظرفیت خود را با یکدیگر ارتباط داده‌اید؟
  • دقیقا فکر می‌کنید پذیرش مسئولیت بیشتر چگونه می‌تواند به شما در زندگی شخص و شغلی کمک کند؟
  • در مقیاس 1 تا 10، وقتی نوبت به آمادگی برای اقدام می‌رسد، به خودتان چه امتیازی می‌دهید؟ پذیرش مسئولیت بیشتر چگونه ممکن است آمادگی‌ شما را افزایش دهد؟

آیا می‌دانید که یکی از ملال‌آورترین و خسته‌کننده‌ترین کلمه‌های دنیا چیست؟ مسئولیت. این کلمه‌ای است که احتمالا به طور مکرر از همه مظاهر قدرت در همه مقاطع زندگی خود شنیده‌اید. هیچ چیز جذاب یا هیجان‌انگیزی درباره این کلمه وجود ندارد، با این همه این اولین موضوع در خصوص انتخاب‌هایی است که می‌توانید برای بیشینه ساختن انتخاب‌های مهم دیگری که در زندگیتان انجام می‌دهید.


با این همه اولین موضوع در خصوص انتخاب‌هایی است که می‌توانید برای بیشینه ساختن دیگر انتخاب‌های مهم‌تان که در زندگی انجام می‌دهید.

دلایل برعهده‌گرفتن مسئولیت زندگی‌تان، اگر حاضر باشید انتخاب‌هایی انجام دهید که حس مسئولیتتان را افزایش دهد، به همان میزان شاهد افزایش موفقیت خود خواهید بود. علت آن این است:


مسئولیت زیربنای موفقیت شما را شکل می‌دهد.


[تنها خصلتی که همه افراد موفق دارند… توانایی قبول مسئولیت است.] “وینستون چرچیل”

اغلب از خود بپرسید، «آیا حاضرید پای این کار را امضا کنید؟» به عبارت دیگر، آیا حاضر هستید مسئول همه چیزهای خوب و بدی باشید که با انتخاب دنبال‌کردن این فرصت همراه باشد؟


بزرگی فرصت مستلزم مسئولیتی به همان اندازه است.
فرصت زمانی از دست می‌رود که مسئولیت نادیده انگاشته شود.
فرصت فردا به واسطه مسئولیت دیروز معین می‌شود.


یکی از دلایلی که افراد موفق، موفق‌اند این است که فرصت‌ها را می‌بینند و در می‌یابند. شما غالبا می‌بینید که آن‌ها از درهای فرصت عبور می‌کنند و بیشترین بهره را از آن می‌برند و شاید با خود فکر ‌کنید، ای‌کاش شما ‌هم این فرصت را داشتید. شما نتایج را می‌بینید، اما چیزی که اغلب نمی‌بینید عمق مسئولیت شخصی‌ای است که آن‌ها باید برعهده می‌گیرند تا بیشترین بهره را از آن فرصت ببرند. آنها بدون افزایش ظرفیت مسئولیتشان نمی‌توانسته‌اند ظرفیت فرصت خود را افزایش دهند.


[مسئولیت، بهای بزرگ ‌بودن است.]

نوشتن دیدگاه

دوازده − 11 =