توسعه ظرفیت خلاقیت (توانایی شما برای دیدن گزینه‌ها و یافتن پاسخ‌ها)

پرسش‌های ظرفیت خلاقیت

  • ⦁ وقتی نوبت به مشکلات، چالش‌ها و موانع می‌رسد، آیا باور دارید که همیشه راه حلی هست؟ جوابتان را شرح دهید.
  • ⦁ اینکه موفقیت‌ها و راه حل‌های قدیمی را رها کنید برایتان سخت است یا آسان؟ چرا؟ چطور می‌توانید با کمک ایمان قوی‌تر به آینده دست از گذشته بکشید؟
  • آیا برایتان آسان‌تر این است که گروهی از افراد خلاق را دور هم جمع کنید یا این که به خلوت خود بروید و فکر کنید؟
  • برای بهبود یافتن در زمینه‌ای که در حال حاضر در آن ضعیف‌تر عمل می‌کنید چه کار می‌توانید انجام دهید؟

وقتی آدم خلاقی نیستید، باید برای اینکه خلاق شوید چه کنید؟ توسعه ظرفیت خلاق‌تان می‌تواند تا حد زیادی زندگیتان را بهبود بخشد. افرادی که اعتماد به نفس خلاق دارند انتخاب‌های بهتری انجام می‌دهند. مسیرهای جدید به حرکت در می‌آیند. بهتر می‌توانند برای مشکلاتی که به ظاهر رام نشدنی‌اند راه حل پیدا کنند.


کلیدهای افزایش ظرفیت خلاقیت

حال باید گام به گام با ۸ کلید افزایش ظرفیت خلاقیت آشنا شوید. که افراد خلاق از آنها برای رفتن از پایین‌ترین رتبه کلاس به اوج عملکرد خود استفاده کرده‌اند.


۱) معتقدند همیشه پاسخی وجود دارد!


[خلاقیت عبارت است از تغییر دادن سوال از «آیا پاسخی هست؟» به «پاسخ چیست؟» ]


این افراد عزم کردند که باور داشته باشند همیشه پاسخی وجود دارد، صرف نظر از این که سوال یا موقعیت چیست. خلاقیت همیشه نیازمند زمان، حوصله و آزمون و خطاست. صرفاً باید وارد فرایند باور به وجود جواب بشوید. خلاقیت ذهنیت است. باید باور داشته باشید که جواب‌ها و راه حل‌ها پیرامون شما وجود دارد، به شرطی که حاضر باشید برای پیدا کردن آنها بجنگید.


۲) اعتقاد به اینکه همیشه بیش از یک جواب وجود دارد!


تقریباً برای هر چیزی در زندگی، بیش از یک جواب صرف وجود دارد. زمانی خلاق‌تر می‌شوید که به تدریج باور کنید همیشه پاسخی وجود دارد. این خلاقیت زمانی که بفهمید پاسخ‌های زیادی وجود دارد چند برابر می‌شوند.


۳) اعتقاد به اینکه همه چیز و همه کس می تواند بهتر شود!

افراد خلاق، چه هنرمند، مخترع، صاحب کسب و کار، و چه دانش‌آموز و معلم باشند، اعتقاد دارند که همیشه راه‌های بهتری برای انجام دادن کارها وجود دارد و آنها به دنبال آن راه‌ها می‌گردند.


[بزرگ‌تر از چیزی هستیم که خیال می‌کنیم.]


وقتی باور دارید که همه کس و همه چیز می‌تواند بهتر شود، و باور اینکه می توانید به مردم کمک کنید و منشأ تغییر شوید به شما اطمینان می‌بخشد و الهام بخش شما هم می‌شود تا به دنبال راه‌هایی برای حل مسائل و در پی فرصت‌ها بگردید.

نوشتن دیدگاه

سه × سه =